Tájékoztatás a diósdi víznyomásról és locsolásról

Az utóbbi napokban nyomáshiány és időszakos vízhiány tapasztalható hajnalban, 4 és 6 óra között. Ennek oka, hogy sokan ekkor indítják az automata locsolókat, ami rövid idő alatt jelentős vízfelhasználást okoz – közölte Zsadányi Katalin, a Városfejlesztési és Városüzemeltetési Bizottság elnöke.

Mint írja: kérjük a lakosságot, hogy az éjszakai órákban is ütemezzék a locsolást (pl. 22:00 és 4:00 között), így egyenletesebben oszlik el a fogyasztás, és mindenki számára biztosíthatóbb lesz a víznyomás.

Az ÉTV Zrt. folyamatosan figyeli a hálózat nyomását, és folytatja a nyomásfokozók beállítását, hogy a megnövekedett igényeket is ki tudja szolgálni. Fontos: a rendszer nyomása nem emelhető 6 bar fölé, mert az csőtörést okozhat.
A rendkívüli helyzet kialakulásában a kivételesen száraz időjárás is szerepet játszik.

Az üzemeltető hamarosan részletes tájékoztatást ad a helyzetről és a várható intézkedésekről. Köszönjük együttműködésüket és megértésüket!

Kérdése van?

Vegye fel velünk a kapcsolatot!

Iratkozzon fel hírlevelünkre!

Értesüljön első kézből a városunkat érintő hírekről, információkról. A lényeg Diósdról – egyenesen a postafiókjába!